Projekt rodinných pasů pokračuje. Rodiny s dítětem  do osmnácti let mohou dostat slevu  na zboží i akce nejen v České republice, ale i v zahraničí. Registrace do projektu je zdarma.
„Rodinné pasy mají za cíl poskytnout rodinám s dětmi  finanční slevu například pro společné trávení volného času," řekl krajský radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Výhody nejen v létě

Systém rodinných pasů byl zahájen před pěti lety a bude pokračovat do konce roku 2016. Výhody pasu je však možné využívat nejen v době prázdnin. Pět až dvacet procent slevy lze využít například v některých penzionech a restauracích, při návštěvě památek či sportovišť, nebo při nákupu hraček i kosmetiky.

Rodinné pasy poskytují držitelům slevy nejen v Pardubickém kraji, ale i v šesti dalších, mezi které patří Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský, Ústecký, Královéhradecký kraj a Vysočina.

Tisíce se zapojily

V Pardubickém kraji vlastní  pasy více než osm tisíc rodin.  Využít se dají nejen na území České republiky, ale i na Slovensku a v Dolním Rakousku. „Nabídka je zajímavá právě nyní v období  dovolených, kdy rodiny s dětmi cestují asi nejvíce z celého roku," uvedl krajský radní  Pavel Šotola.

Registrace i vydání karty jsou zdarma a veškeré náklady na zhotovení hradí kraj. Do projektu se můžou zapojit i nesezdaní partneři, samoživitelé i osoba mající dítě v péči.
Šanci seznámit se s projektem mají zájemci například 10. září na farmě v areálu  jízdárny Apolenka ve Spojile u Pardubic.