Azylové domy, domy na půl cesty a další služby tak mají díky Individuálnímu projektu Pardubického kraje na sociální služby II zajištěné finanční prostředky na svou činnost pro roky 2013 a 2014.

I pro oběti násilí

Koncepce projektu vychází ze Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Pardubického kraje na období 2012 – 2015 a měla by reagovat na vývoj situace v sociálních službách na území kraje.
Do projektu se na území kraje zapojilo celkem dvanáct poskytovatelů sociálních služeb. „Jedná se o sociální služby zaměřené především na podporu osob bez přístřeší nebo osob opouštějících zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy. Dalšími cílovými skupinami jsou oběti domácího násilí a osoby s duševním onemocněním. Služby zapojené do projektu by měly klientům dopomoci k tomu, aby se více zapojili do běžného života," uvedl krajský radní zodpovědný za oblast sociální péče a neziskový sektor Pavel Šotola.

Ostatní služby, jako jsou například nízkoprahová zařízení pro děti a mládež a sociálně terapeutické dílny, které nemohly být do plánu zapojeny, žádají o finanční podporu z dotací ministerstva práce a sociálních věcí, ale také z rozpočtu obcí a Pardubického kraje.