Stavba obchvatu omezí dopravu po městě, především na trase z Pardubic na Semtín. Od 15. května až do konce září bude omezena doprava v ulicích Poděbradská, Bohdanečská a Trnová, tam budou dělníci pracovat na přeložení stávajících inženýrských sítí, horkovodu, vedení ČEZ, datových rozvodů a na vybudování kompletně nové kanalizace.

Řidiči budou muset jezdit objízdnou trasou přes Polabiny, konkrétně ulicí Bělehradská, Okrajová, Jiřího Potůčka a Bohdanečskou.
Kamiony pak musí stavbu objíždět přes Staré Hradiště, Srch a část hradubické. „MHD omezí jen krátkodobé výluky, během kterých bude pro cestující v tomto případě zajištěna náhradní autobusová doprava,“ doplnila mluvčí města Iveta Koubková.

Dlouho očekávaná stavba severovýchodního obchvatu ovlivní dopravu ve městě.Dlouho očekávaná stavba severovýchodního obchvatu ovlivní dopravu ve městě.Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic ČR

Následovat bude omezení v ulici Hradecká, kde dojde k částečnému omezení provozu z důvodu přeložek inženýrských sítí a přípravy napojení na budoucí silnici. Tady řidiči narazí na omezení od června, práce na první etapě potrvají do října. Na další etapě začnou silničáři pracovat příští rok.

Na komplikace narazí i cyklisté mířící do Starého Hradiště. Od května je uzavřena cyklostezka vedoucí do Starého Hradiště. Cyklisté mohou využít náhradní trasu, která vede přes ulici Hradecká.

Stavba začne u Globusu

Čtyřkilometrový obchvat, který bude tvořit čtyřproudová komunikace, bude stát půldruhé miliardy. Přeložka spojí silnice I/37 na Hradec Králové a I/36 na Holice. Stavba bude začínat na stávající křižovatce u Globusu, pokračovat má kolem Fáblovky a dále se napojí na kruhovou křižovatku na Dubině v ulici Na Drážce a na výpadovku na Sezemice a Holice.

O severovýchodním obchvatu Pardubic jsme psali také zde: 

Severovýchodní obchvat výrazně ulehčí dopravě v Pardubicích.
Konečně. Severovýchodní obchvat Pardubic se začne stavět ještě letos

„Na realizaci výstavby severovýchodního obchvatu jsme čekali desítky let. Jsem proto opravdu rád, že jsme se konečně dočkali, samotná výstavba však bohužel přinese nepříjemná omezení. Chtěl bych poprosit všechny řidiče o trpělivost, veškerá omezení jsou pro stavbu obchvatu nezbytná,“ sdělil náměstek primátora pro dopravu Jan Hrabal.

Dokončení: jaro 2025

Termín dokončení obchvatu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), který stavbu provádí, plánuje na jaro 2025.
„Na stavbě severovýchodního obchvatu Pardubic pokračují práce podle harmonogramu. Přes kanál Halda jsme v průběhu minulého týdne připravili mostní provizorium pro účely stavby. Zároveň mimo jiné probíhá vrtání pilot na největším lanovém mostě,“ informovalo ŘSD.

Pronásledování motocyklisty v Přelouči.
VIDEO: Muž na motorce ujížděl v Přelouči před policisty. Skončil mimo silnici

Klíčová stavba severovýchodního obchvatu má odlehčit dopravě ve městě. Nedočkavě ji vyhlížejí nejen řidiči, ale i magistrát a kraj. Záměr je schválený už od roku 2006. Projekt musel postupně získat územní rozhodnutí, stavební povolení, projít archeologickým průzkumem i soudem o vyvlastnění pozemků.