Pardubice mají zaděláno na solidní dopravní problém. To je špatná zpráva pro řidiče. Uklidnění lidem v Pardubicích nabízí alespoň záchranáři – uzavírky je příliš brzdit nebudou.

Projedeme všude

„Veliké obavy z neprůjezdnosti ulic nemáme. Uzavírky ulic 17. listopadu a Palachova budou řešeny po etapách a nebude problém místa objíždět nebo projet přímo. V každém úseku by měl vždy být vyhrazen jízdní pruh pro hromadnou dopravu a složky integrovaného záchranného systému. Průjezd musí zůstat zachován i pro případ, že by bylo potřeba tam zasahovat například u požáru," ubezpečila mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.
Hasičská stanice v Pardubicích je umístěna na Dukle a přímá cesta do centra města vede právě přes plánovanou uzavírku. Na hasičské stanici má výjezdovou  základnu také záchranná služba.

I zde platí to, co v případě hasičů. „Nedávná uzavírka ulice Teplého byla taková zkouška, na dojezdových časech se naštěstí projevila jen minimálně," řekla tisková mluvčí pardubické záchranky Helena Škuligová.
„Větší problém než uzavírky pro nás bude nejspíše vyšší hustota dopravy hlavně ve špičce kolem čtvrté hodiny odpoledne, a to zejména na tradičních místech – Anenský podjezd, křižovatka u ČEZ Areny a kolem Parama," dodala Helena Škuligová.
Řidiči záchranek město znají dobře a aktuální uzavírky mají dopředu k dispozici.

„Už nyní občas využíváme do nemocnice cestu takzvaně zadem přes Nemošice. Ve špičce je totiž rychlejší než přes ucpaný střed města," upřesnila Helena Škuligová.

Pro řidiče na hlavní objízdné trase – tedy na úseku od ulice S. K. Neumanna až po Anenský podjezd – platí, že s průjezdem záchranářů mají počítat už dopředu!
Z autoškoly má určitě každý vědět, že v případě vytvoření kolony jsou řidiči povinni před zastavením vozidla vytvořit mezi sebou jeden průjezdný jízdní pruh široký nejméně tři metry.