Chcete jet do lázní? Máte zaplacenou dovolenou? Ale podmínkou je, že sem psi nesmějí? Můžete využít hradecký hotel pro psy, který je v odděleném křídle pro psy u Lesního hřbitova. Provoz obou částí zajišťují Technické služby města Hradce Králové.

„Výhodou našeho hotelu je, že máme celoroční provoz. Můžete sem dát psa kdykoliv potřebujete, a ani časově  není pobyt nijak limitován. Za celou dobu provozu se nám ale nestalo, že by si majitel psa nevyzvedl. Opak je spíš pravidlem, protože se majitelům stýská. Mnohdy mají slzy 
v očích," řekla Lenka Lacinová, vedoucí útulku pro psy.

Jak dodala, loni například hotelem prošlo devadesát psů, třikrát víc oproti předešlým sezonám. Letos zatím „ubytovali" pětadvacet psů, celkem se vystřídalo na 170 psů. „Naším nejstarším hostem byl  šestnáctiletý kříženec, který zvládl šestnáctidenní pobyt bez problémů, a navíc v zimním období," připomněla Lenka Lacinová.

Psi mají k dispozici devětadvacet míst a mohou procházet z vnitřní zděného kotce do venkovního. „Čistota  prostředí, krmení a pravidelné venčení v travnatém výběhu  patří k nejdůležitějším součástem péče o psy. Lidé ani nemusejí nosit krmivo, vše je zahrnuto v ceně pobytu. Vycházíme vstříc i majitelům, kteří s sebou přinesou sepsané požadavky od veterinárních lékařů, jak a čím psa  krmit," dodala Lenka Lacinová.

Psi si podle ní vyberou oblíbené ošetřovatele sami. „Zpravidla věří těm ošetřovatelům, kteří je od majitele přebírají. Nechají si od nich dát vodítko, jdou s nimi na procházku a postupně ostatní ošetřovatele přibírají. Ostatně musíme myslet i na drobnosti, například dlouhosrstá plemena hůře snáší pobyt v mokru, proto je pravidelně vyčesáváme. Za jednu noc majitelé hradí 215 korun," uvedla Lenka Lacinová.

Co pes a majitel, to jiný požadavek. „Vyptáváme se na snášenlivost s jinými psy. Někteří si s ostatními chtějí hrát a majitele po návratu těší fotografie, že pes  nestrádal," dodala Lenka Lacinová.

„Přiznám se, měl jsem trochu obavy, ale všichni jsme to zvládli. Ošetřovatele si Puňta oblíbil. I když doma je přece jen doma," chválil hotel pan Zdeněk z Hradecka.

Co potřebujete

Majitelé psů by měli myslet na to, že před pobytem v hotelu musejí předložit očkovací průkaz a potvrzení veterináře, že je zvíře zdravé a také odčervené. Pokud psi nemají čip, předkládají fotografii a čestné prohlášení, že pes je jejich.