Zeman vítězil nejen na venkově, ale dobře si vedl i ve městech. V baště pravice – Pardubicích – získal téměř 48 procent a v druhém největším městě kraje, v Chrudimi, mu vítězství uniklo jen o příslovečný chlup. 

Mnohde to je totiž naopak venkov, kde se Drahošovi dobře vedlo. Bylo to Orlickoústecko, kde se snoubí ekonomická prosperita a nízká nezaměstnanost s vyšší klerikálností zdejšího obyvatelstva. 

„Myslím si, že k vítězství Jiřího Drahoše na Orlickoústecku jako jediném okrese Pardubického kraje přispělo to, že tento region je lidoveckou baštou,“ řekl politolog Jiří Štefek. Drahoš tady měl vysokou podporu hlavně v podhorských oblastech v pohraničí, což kopíruje jeho drtivá vítězství v například v krkonošských obcích. 

Naopak nejpřesvědčivější vítězství Zeman uhrál na Chrudimsku, kde mu dalo hlas téměř 57 % voličů.

„Sláva vítězům, čest poraženým,“ reagoval, ač zklamaně, pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD). Ten mezi prvním a druhým kolem voleb překvapil prohlášením, že bude volit Drahoše. Připojili se k němu však i někteří další sociálnědemokratičtí hejtmani. „Uvítal jsem, že se Drahoš chce dál účastnit veřejného života, protože v poslední době se zdá, že Česko má je dva velké politické lídry. Objevuje se zde tak nová významná osobnost, která by mohla dát naší zemi nový směr,“ dodal Netolický. 

Znovuzvolenému prezidentovi Zemanovi vzkázal, že doufá, že vnímá nynější rozdělení společnosti a že se ji bude snažit více spojovat. „Rád bych také, aby rozhodoval státnicky, nikoliv na základě pomst a osobních animozit. Ty do politiky nepatří,“ uzavřel Netolický. Ještě před pěti lety podporoval v první přímé volbě Zemana a byl označován za jednoho z jeho největších příznivců. 

Miloš Zeman vyhrál v Pardubickém kraji i první kolo voleb, jeho výsledky také věrně kopírovaly ty celostátní. Zeman před 14 dny získal 39,12 procenta, Drahoš 26,41 procenta, s odstupem se umístila trojice Fischer, Hilšer a Horáček se zisky těsně pod 10 procenty hlasů. Volební účast dosáhla 64,98 procenta.