Luděk Šorm,
provozovatel Perníkové chaloupky, Ráby
Myslím si, že by měla nová krajská vláda více peněz šetřit a méně peněz vydávat za nejrůznější nesmysly. Čím méně budou politici strkat nos do přirozeného běhu věcí, tím podle mě lépe.

Stanislava Kudláčková,

analytička, Pardubice
Nová krajská vláda by se měla zamyslet nad tím, jak zajistit větší bezpečnost obyvatel na ulicích a v parcích. Jelikož jezdím často na kole, chybí mi také po městě a okolí cyklostezky a že na sebe většinou nenavazují.

Viktor Pešek,

obch. řed., Č. Třebová
Nejdůležitější pro mě, jako občana České Třebové, je, aby byla zachována kvalita dopravní obslužnosti a lobbovalo se za zastavování vlaků konkurenčních dopravců. Kraj by měl podporovat neziskový sektor.

Jan Pokorný,

učitel, Ústí n. O.
Náš kraj je na chvostu, co se týká průměrných výdělků, jednou z priorit by mělo být pokusit se nalákat nové investory. Uvítal bych také kvalitnější a jasněji vymezenou koncepci středního školství, ze- jména odborného.

Ludmila Müllerová,

politička, D. Čermná
Jako prioritu vidím dopravní obslužnost (dotažení D11 do Hradce a řešení R35). Je to i o konkurenceschopnosti regionu. Další priority vidím ve zdravotnictví a školství, důraz bych položila na kvalitní učební obory.

Petr Fiala,
starosta, Letohrad
Nutné je dopilovat dopravní obslužnost. Také krajské komunikace budou potřebovat finanční injekci. Za samozřejmé považuji udržení dostupnosti zdravotní péče a sociálních služeb a dostupné kvalitní školství.

Martin Komár,
manažer, Pardubice
Od krajské vlády v současném složení bych očekával rezignaci. Na druhou stranu, je celkem jedno, kdo tam bude zasedat, pokud se budou snažit dodržovat alespoň nějakou rozpočtovou kázeň, aby kraj nezadlužovali.

Jiří Dvořák,
důchodce, Karle
Měli by se postarat hlavně o práci pro lidi. Taky by se měli zamyslet nad vybudováním obchvatu Svitav. Nebyl by na škodu. Na „kruháči" je to vždycky konečná. Nejvíce to bývá zazděné, když jedete od Lačnova.

Lenka Zámečníková,
mzdová účetní, Mikuleč

Krajští radní by měli více dbát o lidi bez práce a bez domova. Zajistit jim více pracovních pozic. Pro lidi, kteří nemají svůj domov, by se měli postarat přes zimu o ubytování, aby měli lepší podmínky a nemuseli mrznout.

Pavel Snoha,
fotograf, Svitavy
Určitě by bylo lepší vytvořit více pracovních příležitostí, než stavět velké obchodní řetězce, jako jsou Kauflandy a podobné. Měli by podpořit menší živnostníky. Všude umírají náměstí, končí jeden malý obchod za druhým.

Milan Báča,
ředitel školy, Svitavy
Je více věcí, které lidi trápí. Velkým problémem stále zůstává otázka dopravy. Něco se zlepšilo, ale stále máme pár studentů, kteří přijíždějí do školy později, protože jejich spoj, který vyhovoval, byl zrušený.

Václav Benáda,
důchodce, Chrudim
Jsem docela spokojený, ale vadí mi živé ploty u cest ve městě. Je to neudržované a lidé do toho hází odpadky. Když sekají trávu, tak se do toho keře ani nedostanou. Kdyby místo nich byla jenom tráva, bylo by to lepší.

Jan Hercík,
ostraha, Nasavrky
Jsem docela spokojený, ale služby na úřadech by mohly být rychlejší. Byl jsem dnes objednaný na devátou a odbavili mě až za hodinu. To samé je Česká pošta. Ta už mě tak znechutila, že pokud tam opravdu nemusím, tak tam nejdu.

Petra Dvořáková,
učitelka, Chrudim
Vzhledem k tomu, že mám malého prcka, tak by to chtělo více bezbariérových vstupů do obchodů a i více bezbariérových autobusů. Vlaky jsou v pořádku. Potěšilo by mě také více dětských koutků. Jinak mě nic nenapadá.

Veronika Sehnoutková,
veřejná správa, Starý Mateřov
Nová krajská vláda by se měla víc zaměřit na podporu sportu. Ne jenom těch velkých klubů, ale i menších oddílů, které ke svému fungování potřebují někdy doslova každou korunu.