„Ačkoliv jsem věděl, že má zdravotní problémy a je v nemocnici, tak jsem doufal, že je překoná. Byla velmi houževnatá, je to pro mě smutná zpráva," řekl člen předsednictva ČSSD v hradeckém kraji a krajský radní Josef Dvořák.

Hana Orgoníková působila od října 2006 jako členka zastupitelstva města Hradce Králové, náhradníkem by měl být Petr Žďánský. Od 2008 zastávala funkci předsedkyně královéhradecké krajské organizace ČSSD a zároveň byla členkou Ústředního výkonného výboru a Předsednictva ČSSD, v letech 1998–2010 byla také předsedkyní Komise ČSSD pro lidská práva a menšiny. V roce 1993 se stala poslankyní České republiky a ve funkci zůstala až do posledních voleb v loňském roce.

Na regionální úrovni také intenzivně jednala o dostavbě dálnice D11 a silnice R35.

„Velmi si cením dlouholeté a poctivé práce, kterou Hana Orgoníková pro ČSSD vykonala, ať už jako poslankyně nebo předsedkyně krajské organizace. Chtěl bych vyjádřit hlubokou soustrast všem jejím blízkým. Smrt Hany Orgoníkové mne osobně velmi zasáhla, spolupracovali jsme na půdě Sněmovny řadu let," vyjádřil se předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Orgoníková vychovala dvě děti, Vladimíra a Lucii. Její dcera byla mluvčí ČSSD a vlády Jiřího Paroubka