Skutečská firma je v likvidaci a Staněk má zájem na tom, aby tradiční výroba sportovních bot věhlasné značky neskončila. Staněk prohlásil, že významně sleví své boty značky Vasky a pokud se podaří prodat osm tisíc párů, je připraven od majitele firmy Botas Skuteč značku odkoupit.

"Potřebujeme ale vaši pomoc, protože nyní nemáme dostatek prostředků. Máme ale odhodlání, mnoho párů na skladě a řešení v podobě výprodeje pro Botas, který přináší až 33% slevu na vybrané Vasky," oslovil veřejnost.

Společnost Vasky - Výroba obuvi ve společnosti Vasky trade, 12. května 2022 ve Lhotě nedaleko Zlína
FOTO, VIDEO: Obuvnická firma Vasky ze Zlína chce koupit skutečskou značku Botas

Hned první den po oznámení lidé začali boty skupovat, a to jak v kamenných prodejnách, tak i na e-shopu. Na facebooku se krásnými novými botami pochlubil i skutečský starosta Jaroslav Hetfleiš. "Koupeno," oznámil a přidal fotografii.

Sedm desítek lidí přijde o práci, firma je v likvidaci od 3. ledna.
Botas dojel na neschopný management. Drahé energie jsou výmluva, míní Skutečáci

Čas ale rychle kvapí, výprodej trvá do neděle. Na webových stránkách vasky.cz mohou lidé sledovat, kolik párů obuvi ještě zbývá koupit a není to příliš optimistické číslo s ohledem na termín ukončení výprodeje. V pátek odpoledne na své zákazníky ještě čekalo 5 453 párů, což je hodně. Situaci kolem záchrany značky Botas dál sledujeme.