Vše začalo v loňském roce, kdy se uskutečnily oslavy kulatého výročí chrudimské "obchodky". Když se Antonín Kyncl setkal v ředitelně se Zdeňkou Vichrovou, hned si všiml, že na zdi visí obrazy tří českých prezidentů: Tomáše G. Masaryka, Václava Havla a Petra Pavla. "Potěšilo mě to. Víte, já jsem za svůj život zažil třináct prezidentů a jedině tyto tři uznávám," řekl s vážností vitální senior, který nyní žije v Praze.

Zdroj: Denik.cz

Ředitelka školy Zdeňka Vichrová poté napsala dopis Petru Pavlovi. Zmínila se v něm o Antonínu Kynclovi, který při setkání s ní vloni prohlásil: "Měl jsem to obrovské štěstí, že za svého života jsem mohl těmto dvěma vyobrazeným prezidentům stisknout ruku. Snad se mi to ještě podaří i u toho posledního."

"Napadlo mě, že by bylo krásné, kdyby se panu Kynclovi mohlo jeho přání vyplnit," napsala v dubnu Zdeňka Vichrová prezidentovi republiky. A on si návštěvu Obchodní akademie v Chrudimi vyhradil ve svém programu návštěvy Pardubického kraje.

O setkání s nejstarším absolventem školy poté Petr Pavel hovořil v divadelním sále ve Vysokém Mýtě. "Setkání s panem Kynclem bylo velmi příjemné. I přes pokročilý věk je myšlenkově je na tom lépe, než mnozí z nás. Nejenže si všechno pamatoval, ale reagoval i na současnou situaci. Mluvil krásně a já ji toho velmi vážím. Myslím, že pro něj, pro mne s manželkou i paní ředitelku to bylo velmi milé setkání," řekl prezident.