Deník ve speciální příloze Zdraví přináší sestavu rad odborníků, jak s úzkostí, strachem úspěšně bojovat. Zkuste se i vy na chvíli zastavit a nadechnout se, vytvořte si proti těmto nepříjemným pocitům protilátky. Je to výzva pro nás všechny. Jak na to?

Stefano Santangelo, výkonný ředitel farmaceutické společnosti MSD (Merck Sharp & Dohme)
Na vakcínu proti koronaviru si počkáme, říká ředitel farmaceutické společnosti

Pátá výzva je: „Klidový režim“

„Přepnutí do klidového modu není za stávající situace jednoduché, ale jde to,“ říká šéfredaktorka magazínu Zdraví Bohumila Čiháková. „Nikdo nám přeci neříká, že musíme zůstat zavření doma. Pokud si nařízení interpretujeme tímto způsobem, zákonitě zažíváme odpor nebo i vztek na situaci a dál krmíme úzkost a strach. Proč je tedy tak důležité zachovat klid a co dělat, když se například nakazím koronavirem,“ vám v rozhovoru vysvětlí renomovaná psycholožka Eva Růžičková.

Magazín Zdraví.Zdroj: DeníkBohumila Čiháková zároveň připojuje výzvu: “ Přemýšlíte, až skončí stav nouze, co bude dál? Změnil se vám v něčem život? Svoje příběhy pošlete na můj mail Bohumila.Cihakova@vlmedia.cz. Ráda je, i anonymně, pokud si to budete přát, budu sdílet s dalšími čtenáři Deníku. Na vaše příběhy se budu těšit.”

Speciál magazínu Zdraví s podtitulem Strach: Jak ho zvládnout, vychází jako vložená příloha tištěného Deníku ve čtvrtek 23. dubna a bude k dostáni ve všech běžných prodejnách novin.

Pokud nechcete čekat do příštího čtvrtka, můžete si exkluzivní rozhovor s psycholožkou věnovaný tomuto tématu přečíst ZDE: Existují způsoby, jak se zbavit strachu z nemoci