Zaměříme se tentokrát na delší, větší odporovou gumu. I s tou zvládnete rozmanité cviky. Využít ji můžete ke ztížení cviků s vlastní vahou, ale také ke cvikům, k nimž byste jinak použili činky. Stále se jedná o velmi skladnou a finančně dostupnou pomůcku, kterou mohou používat jak začátečníci, tak pokročilí.

Posilování s ní funguje na principu překonávání odporu, který vám guma klade. Náročnost se liší podle tloušťky gumy nebo si ji můžete upravit tím, že zvětšíte či zmenšíte rozestup rukou při úchopu.

Cvičení s gumou je fajn.
Posilování či protahování. K domácímu cvičení poslouží i guma za pár korun

Posilovat můžete veškeré svalové skupiny s tím, že díky nestabilitě gumy zapojujete i menší, stabilizační svaly a zlepšujete i stabilitu svých kloubů. Posilovací odporové gumy se prodávají jak po jednotlivých kusech, tak v sadách. Každá barva a typ mají jiný stupeň odporu. Počítejte s tím, že na paže budete potřebovat menší odpor, naopak na nohy a velké svalové skupiny využijete odpor větší.

Jak na trénik?

Než začnete cvičit, trochu se rozehřejte. Ideálním rozprouděním krve může být 3 až 5 minut přeskakování přes švihadlo. Pokud ho nemáte, můžete skákat přes imaginární švihadlo nebo zařadit skákacího panáka. Potom pojďte opakování – 8 až 12 od každého cviku, ve 3 kolech.

PŘEDNÍ DŘEP
Stoupněte si lehce přes šířku boků a gumičku dejte pod paty. Vrchní část chyťte do dlaní v úrovni ramen. Začněte v dřepu. Snažte se udržet tah gumičky a trup mít vzpřímený.

Dynamicky se plně propněte, dlaněmi zatlačte proti gumičce, ruce vzpažte a zcela propněte. Postoj nohou zůstává stále stejný, váhu držte rozloženou na celém chodidle. Vraťte se zpátky do pozice dřepu a opakujte.

TLAK NAD HLAVU
Podobně jako u předního dřepu si stoupněte lehce přes šířku boků a gumičku si dejte pod paty. Vrchní část chyťte do dlaní v úrovni ramen. Zpevněte střed a dívejte se přímo před sebe.

Tlakem propněte paže nad hlavu tak, aby ve výsledné pozici biceps byl u uší a zápěstí, lokty a ramena byly v jedné lince. Tělo je zpevněné, pupík vtažený dovnitř, váha rozložená na celých chodidlech.

Používat další náčiní, jako je posilovací kruh nebo činky, je možné. I malé závaží je ale ve spojení s elektřinou silná zátěž.
Bolí to, ale svaly rostou. Cvičení s „elektrošoky“ se stává hitem fitness

PŘEDKLONY
Začátek tohoto cviku je trochu nepohodlný, ale benefity pro spodní záda a zadek jsou skvělé. Gumu si dejte pod chodidla a dostaňte ji za krk. Držte ji pevně oběma rukama, aby vás neskřípla. Nohy nechte přes šířku boků.

Pomalu pojďte do předklonu. Hýždě nasměrujte za tělo, nohy nechte lehce pokrčené. Tahem a stažením hýždí se vraťte zpět do rovného stoje.

TLAKY VLEŽE
Lehněte si na záda na podložku, nohy pokrčte a gumu si dejte přímo pod ramena. Její volné konce chyťte do dlaní.

Tlakem proti gumě paže zcela propněte. Ramena a bedra tlačte do podložky. Paže podržte v plném propnutí a kontrolovaně vraťte zpět na podložku.

POZVEDY
Stoupněte si s nohama u sebe a gumu si umístěte pod chodidla. Lehce si přidřepněte tak, abyste dosáhla na volné konce gumy, a chyťte je do dlaní.

Propněte nohy, držte pevně volné konce gumy a zcela se narovnejte. Protlačte pánev dopředu. Podržte a zase se vraťte.

Běh je skvělý jarní detox
Utíkej. Rady pro začátečníky i tipy pro profíky stojí za posouzení

PŘÍTAHY VSEDĚ
Začněte vsedě. Nohy propnuté, trup vzpřímený. Gumičku si dejte pod chodidla, její volné konce chyťte do dlaní. Paže propněte směrem k chodidlům. Hlava je v prodloužení trupu, dívejte se před sebe.

Zpevněte se, gumičku pevně sevřete a přitáhněte lokty k bokům a směrem dozadu za tělo. Lopatky stáhněte k sobě. Lehce podržte a kontrolovaně spusťte zpátky do výchozí pozice.

Kondice - Měsíčník je nabitý informacemi o zdravém životním stylu. Přináší rady týkající se zdravého stravování, pohybu, ale i novinky z oblasti krásy a medicíny, aby se člověk cítil dobře a zdráv ve svém těle po fyzické i psychické stránce.