Pro dobrotu na žebrotu! Tak nějak dopadl řidič vozidla rychlé záchranné služby, když chtěl pomoci „bližnímu svému“.

Opilý „gastarbeiter“ poškodil sanitku

„Když sanita projížděla v noci třídou Míru, zastoupil jí cestu muž, který signalizoval, aby vozidlo zastavilo. Řidič sanity tedy zastavil a chtěl se přesvědčit, jestli chodec nepotřebuje pomoc,“ řekl našemu Deníku jeden z pardubických policistů. To, co ale následovalo, dostalo málem zdravotníky do šoku. „Podnapilý cizinec začal zdravotníky slovně napadat, urážet je a poté se jim vrhl na auto. Nejprve tloukl do kapoty a pak vší silou začal tahat za stěrač, který utrhl,“ dodal policista.

V té době se už k místu blížila policejní hlídka, která byla k případu zavolána. Opilý „gastarbeiter“ však respekt před uniformami rozhodně neměl. „Jen viděl policisty, začal nadávat také jim. To se pak stupňovalo, když po něm chtěli doklad totožnosti. Od slovního napadení byl už pouze krůček k tomu fyzickému, a tak se během chvíle opilý cizinec skutečně začal s jedním policistou prát,“ sdělil našemu Deníku dobře informovaný zdroj.

V tu chvíli však skončilo jakékoliv smířlivé jednání a muži zákona s cizincem naložili tak, jak si zasloužil.
„Během chvíle už měl na rukou pouta a jeho další cesta vedla na záchytku,“ potvrdil nám mluvčí pardubické policie Radovan Sablík.
Po vystřízlivění sdělil policejní vyšetřovatel cizinci obvinění pro trestný čin napadení veřejného činitele.

„Skončí–li cizinec nakonec před soudem, může dostat až tříletý nepodmíněný trest,“ upřesnil nám jeden z policistů. Samozřejmostí by pak mělo být také vyhoštění nepřizpůsobivého cizince z území České republiky!