Ve středu v odpoledních hodinách oznámil majitel vozidla Opel Corsa, že mu neznámý pachatel poškodil oknu u zadních dveří automobilu. Vozidlo měl zaparkované před domem v obci Hněvětice. Přestupek šetří a pachatele zjišťují skutečští policisté.

Policisté v Chrasti šetří přestupek proti občanskému soužití - neznámý pachatel posílal na e-mailovou adresu poškozené nemravné návrhy a rady.

V ranních hodinách vyjeli chrastečtí muži zákona na místo požáru seníku v obci Zájezdec. Dle vyjádření vyšetřovatele požáru byla stanovena jako příčina požáru samovznícení balíků sena a slámy. Požárem vznikla škoda ve výši 400.000 Kč. Hasiči uchránili hodnoty v částce 600.000 Kč. Vyšetření požáru je v kompetenci hasičů.

Z trestného činu týrání zvířat je podezřelý 26letý muž z Chrasti. Ten ve středu v dopoledních hodinách na náměstí v Chrasti utýral malé kotě, které se tam právě pohybovalo. Několikrát ho kopl a pak mu dupl na hlavu. Policisté zahájili úkony trestního řízení.

Na stadionu v Rozhovicích zloděj ukradl volně odložený mobilní telefon. Krádeží způsobil škodu za 3.500 Kč. Oznámení přijali policisté na obvodním oddělení v Chrudimi.

Chrudimským policistům se ve středu dařilo. Provedeným šetřením zjistili dvacetiletého mladíka, který je podezřelý hned ze tří vloupání do bytů. Po jednadvacáté hodině byl se souhlasem státního zástupce zadržen a umístěn do policejní cely. Dokumentace jeho trestné činnosti a jeho případné obvinění bude probíhat ve čtvrtek.

Na úseku majetkové trestné činnosti došlo v Chrudimském regionu k odcizení motorové nafty v obci Pohled.

Krádež věcí ze sklepních kójí panelového domu v Chrudimi byla na policii oznámena ve středu v dopoledních hodinách, kdy poškození na krádež přišli. Zloděj se vloupal do dvou kójí již někdy od pondělka. Zloděj ukradl co mohl – jízdní kolo, mikrovlnnou troubu, varnou konvici, překapávač kávy, cestovní kufry a zimní bundy. Zanechal po sobě škodu ve výši 17.000 Kč.

Dopravní policie šetřila jednu nehodu. Ve Žďárci u Skutče došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Osobního vozu Citroen a služebního policejního vozu Š Octavia. Mladý řidič, který se chtěl zřejmě vyhnout policejní kontrole, na výzvu policistů světelným výstražným znamením modré barvy a nápisem STOP nereagoval. Policisté tedy začali uvedené vozidlo předjíždět. Když mladík náhle s vozidlem vybočil vlevo. Došlo k bočnímu střetu obou automobilů. Hmotná škoda na vozidlech činí 35.000 Kč. Mladík při kontrole nadýchal 2,04 promile. Po vystřízlivění na záchytce mu bylo ihned sděleno podezření z trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky.

VĚRA HAMÁČKOVÁ,
tisková mluvčí chrudimské policie