V Heřmanově Městci řešili ve středu policisté problémy v občanském soužití. Jeden neomalený nájemník si v bytě hlasitě pouštěl hudbu, nebral přitom ohledy ani na sousedy ani na rodinné příslušníky v bytě. "Takto měl sousedy rušit ve středu od odpoledních hodin až do večerních jednadvaceti hodin. Sousedé to nehodlali snášet a večer již zavolali policii. Tím se 35letý muž dopustil přestupku proti občanskému soužití. Přestupek bude předán ke Komisi pro projednávání přestupků," informuje policejní tisková mluvčí Věra Hamáčková.

V Hlinsku zase muži zákona pátrali po pachateli krádeží motorové nafty. Ve středu jim bylyl oznámeny dokonce tři případy. Nejprve v Kameničkách neznámý pachatel "vycucal" 200 litrů motorové nafty z autobusu Karosa někdy. K této krádeží mělo dojít někdyv noci ze 13. na 14. února. Způsobil škodu téměř za 5.000 Kč.

Z dalších dvou autobusů Karosa zloděj odcizil 140 a 130 litrů nafty. Tato krádež se stala v Krouně, kde po sobě zanechal neznámý zloděj škodu ve výši 3.500 Kč a 3.200 Kč. K vloupání do autobusů či jejich poškození nedošlo.

Chrudimští policisté od středy zjišťují muže, který také načerpal benzín "zadarmo". Stalo se tak po jednadvacáté hodině na jedné z chrudimských benzínových stanic. Benzín v hodnotě 246 korun načerpal přímo na beznínce do kanystru a pak odešel, aniž by zaplatil.

To není jediný případ, který zaměstnal chrudimské policisty. Šetří také pokousání psem, ke kterému mělo dojít již 6. února v odpoledních hodinách. Na obvodní oddělení v Chrudimi bylo totiž ze zdravotní pojišťovny zasláno oznámení, v němž se uvádí, že neznámý pes pokousal tříleté dítě. Dítě muselo být ošetřeno v nemocnici v Chrudimi.

V dopoledních hodinách policisté zadrželi 28letého mladíka. Okresní soud Pardubice na něj vydal příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Policisté ho tedy eskortovali do věznice v Hradci Králové.

Mimo to chrudimští strážci zákona prověřují případ internetového podvodu. Neznámý pachatel od ledna do února pod smyšleným jménem přes internetový portál nabízel k prodeji mobilní telefon v hodnotě 6.000 Kč. Jeden zákazník se nechal zlákat nabídkou a mobil si objednal. Peníze odeslal na účet, ale do dnešní doby nemá ani peníze, ani si nezavolá.

(spa, ham)