Jak uvedl v obžalobě státní zástupce Vladimír Prokop, obžalovaný Kišš 15. listopadu loňského roku po půlnoci pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek před administrativní budovou pardubického závodu Povodí Labe po slovním konfliktu zaútočil na poškozeného. „Napadl ho opakovanými údery rukou a kopy nohama obutýma do těžkých bot především do hlavy,“ uvedl státní zástupce s tím, že těžce zraněného muže Kišš po útoku ponechal na zemi ležet a z místa odešel. Poškozený bez pomoci v důsledku těžkých zranění zemřel.


Obžalovaný včera u soudu odmítl vypovídat. Pouze řekl, že svého jednání lituje. Předseda senátu Jiří Vacek proto přečetl zápis jeho výpovědi na policii.
Kišš tehdy uvedl, že osudný den vypil větší množství krabicového vína a tvrdého alkoholu. Nejdříve popíjel s přítelkyní, poté s kamarády. Pak došlo k roztržce Kišše s jedním z nich.

„Pamatuji se, že jsem mu dal několik ran pěstí do obličeje, pak spadl na zem a já jsem ho kopal špičkou mé těžké boty. Ta má špičku vyztuženou, ocelovou. Křičel bolestí, pak nic neříkal a já jsem skončil. Nechtěl jsem ho zabít,“ četl soudce z policejních spisů výpověď obžalovaného. Jako důvod roztržky Kišš uvedl, že to zřejmě bylo kvůli jeho přítelkyni, která však v inkriminované době již nebyla na místě.

V krvi usmrceného muže lékaři zjistili 2,8 promile alkoholu, Kišš měl mít v době vraždy 1,25 promile. Účinky alkoholu u něho zvyšovalo kouření marihuany a požití diazepamu.

Obžalovaný Kišš je již delší dobu nezaměstnaný a v jeho trestním rejstříku je již šest záznamů. Vše za násilné trestné činy, výtržnictví a krádeže. Vraždy se navíc dopustil ve zkušební době po posledním podmínečném odsouzení.

Krajský soud včera kromě třináctiletého trestu vězení uložil Kiššovi i ambulantní ochrannou protialkoholní a protitoxikomanickou léčbu.
Rozsudek není pravomocný. Zatímco státní zástupce se na místě vzdal práva na odvolání, Kišš si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.