Autokriminalita

V noci z 1. na 2. března 2010 došlo k vloupání do osobního vozidla Ford Escort, které bylo zaparkováno v Chrudimi Na Větrníku. Neznámý pachatel rozbil sklo u pátých dveří a ze zavazadlového prostoru vozidla odcizil dva reproduktory v hodnotě 1.200 Kč. Na poškození vozidla způsobil další hmotnou škodu ve výši 4.500 Kč. Případ vyšetřují policisté obvodního oddělení v Chrudimi.

Od počátku roku bylo v Chrudimském regionu vykradeno celkem 22 vozidel, z toho ze 14 automobilů byly odcizeny věci v teritoriu obvodního oddělení v Chrudimi.

I registrační značky z motorových vozidel se stávají často předmětem zájmu zlodějů.

Naposledy byla ukradena v úterý někdy od devatenácti do dvaceti hodin z vozidla Renault. Neznámý pachatel odcizil přední tabulku registrační značky 2E5 0911. Vozidlo bylo zaparkováno v obci Třibřichy u budovy bývalé základní školy. Po odcizené registrační značce bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Zanedbání povinné výživy

Jednatřicetiletý muž z Opavy si neplní řádně své vyživovací povinnosti vůči svým dvěma dětem, které s matkou bydlí na Chrudimsku. Okresní soud v Chrudimi mu určil přispívat na výživu svého syna a dcery určenou částku, což od měsíce září 2009 do současné doby neplní. Matka dětí se tedy obrátila na policii a oznámila, že otec neplatí výživné. Za uvedené období dluží matce dětí částku 21.000 Kč. Muž je podezřelý z přečinu zanedbání povinné výživy.

Policisty zaměstnaly i nehody

Dne 2.3.2010 v 19:20 mezi obcemi Dřenice a Medlešice, na silnici III. třídy, 18letý řidič motocyklu Honda z Pardubic se při jízdě plně nevěnoval řízení a nesledoval situaci v silničním provozu. S motocyklem najel na pravou krajnici a následně narazil do zaparkovaného automobilu Seat Toledo, které stálo zaparkované v protisměru na vjezdu u domu. Při dopravní nehodě se zranil motocyklista a jeho spolujezdec. Rychlou záchrannou službou byly převezeni do Pardubické krajské nemocnice, kde zůstali hospitalizováni. Požití alkoholu u všech účastníků vyloučila dechová zkouška. Při dopravní nehodě vznikla celková škoda na vozidlech a oplocení domu ve výši 80.000 Kč. Dopravní nehodu šetří policie.


Dne 2.3.2010 po čtrnácté hodině byl v Prosetíně kontrolován řidič osobního vozidla Citroen Xsara. Při dechové zkoušce nadýchal 1,19 promile. Řidič se podrobil ještě dalším dvěma dechovým zkouškách, při který byly naměřeny hodnoty 1,26 a 1,17 promile. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a podepsal zápisy. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se podrobil . Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Přečin ohrožení pod vlivem návykové látky bude skutečskými policisty zpracován ve zkráceném přípravném řízení.

nprap. Věra Hamáčková, tisková mluvčí