Na místo byli přivoláni strážníci městské policie, kteří lokalitu prohledali, ale ani jednoho psa nenašli. Potom dostali zprávu, že pitbull se vrátil k majiteli, který celou dobu pobýval před nádražím. Muž řekl, že jeho pes byl původně také připoután na vodítku, ale před útokem na kolemjdoucí zvíře se vzepjal, přičemž se mu uvolnil obojek a on mohl utéci.

Stále ale byl pohřešovaný pokousaný pes, avšak naštěstí se ozval obyvatel obyvatel ulice V Hliníkách, který telefonicky oznámil strážníkům, že na jeho pozemek vběhl cizí pejsek s vodítkem a s poraněnou nohou. Majitelka své zraněné zvíře odchytla a dopravila je okamžitě k veterinárnímu ošetření.

Bezpečnostní pásy skutečně nejsou pro legraci. Poutejte se. Trenažér s posádkou městských strážníků to dokazuje
Při bouračce se točí svět vzhůru nohama. Podívejte se ve videu na vlastní kůži

Strážníci jí sdělili totožnost muže, kterému pitbull patří s tím, že se náhrady za způsobenou škodu musí domáhat občanskoprávní cestou. Jak sdělili redakci Deníku, majitel v Chrudimi nežije.

Ale to nebylo vše. Agresivní pes totiž zaútočil znovu, a to po třech hodinách u supermarketu na Palackého třídě, který se nachází pod nádražím. Majitelka tam procházela se svým psem upevněným na vodítku po chodníku. A opět došlo k útoku.

"Ano, byl to stejný pes jako před tím u nádraží. Jakmile procházející ženu zpozoroval, vzepjal se, vodítko přetrhl, vyrazil směrem k ní a její zvíře napadl. V okamžiku, kdy se snažila svého psa chránit, ji kousl do nohy," potvrdil zástupce vrchního strážníka Městské policie Chrudim Pavel Hromádko.

Výběr z věcí zajištěných z krádeží v chatách a chalupách v celých severovýchodních Čechách
FOTO: Nejsou to vaše věci? Policie dopadla muže, jenž vykrádal chaty, i jeho lup

Strážníci zraněné ženě doporučili, aby vyhledala lékařské ošetření a svému zvířeti zajistila veterinární ošetření. Majitel agresivního psa, který v době útoku nakupoval v prodejně, byl vyzván k neprodlenému vyšetření svého zvířete u veterinárního lékaře kvůli možnému onemocnění vzteklinou.

"Celou věc v současné době šetříme, všechny shromážděné materiály poté předáme ve spisu úředníkům příslušného odboru městského úřadu," dodal Pavel Hromádko.