K loupežnému přepadení došlo krátce před sedmnáctou hodinou. Do pobočky GE Money bank na Palackého třídě vešla žena. Pokladní dala lístek, na kterém bylo napsáno, že požaduje peníze a také blíže neupřesněná výhružka. Pokladní proto požadované peníze vydala a žena v tichosti odešla. Ostatní personál pobočky zaregistroval přepadení až ve chvíli, kdy za pachtelkou zaklaply dveře.

"Žena byla asi sto sedmdesát centimetrů vysoká, stará asi čtyřicet až padesát let a měla strhané rysy v obličeji. Na sobě měla černou zimní bundu s kapucí, černé kalhoty a bílé boty. Peníze odnesla v batohu na zádech," popsala pachatelku mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Pachatelka si z banky odnesla s penězi pravděpodobně i bezpečnostní kapsli červené barvy, policie ale tuto informaci nepotvrdila.

Kolem jednadvacáté hodiny ale policisty čekalo další překvapení. Lupička, po které pátrali se sama přihlásila policistům. "Ano, mohu potvrdi, že žena je v současné době v rukou policistů, více informací ale prozatím není k dispozici," uvedla Maturová.