Během čtyř minut dorazili policisté s připravenými zbraněmi na místo. Akční zásah jako v náborovém filmu, jenomže v objektu benzínky žádné auto nestálo, v prodejně také nikdo nebyl. Jenže… Za pultem ležel v bezvědomí těžce zraněný 34letý čerpadlář s prostřelenou hlavou!

Ohledání místa činu přineslo minimum stop. K zápasu mezi obětí a pachatelem (nebo pachateli) zřejmě vůbec nedošlo: jediný kus nábytku nebyl převrácen, zboží na pultech zůstalo vzorně vyrovnáno. Z pokladny zmizela finanční částka ve výši zhruba pět tisíc korun.

Nízká suma byla zřejmě pro lupiče nemilým překvapením, nevěděl, že majitelé čerpacích stanic se začali proti podobným kriminálním podnikavcům pojišťovat dobrou fintou: větší částky tržby zaměstnanci pravidelně vhazují otvorem ve zdi do trezoru, umístěném ve vedlejší místnosti. Od trezoru nemá obsluha klíče a k jeho násilnému otevření je potřeba mnohem víc času, než si může nezvaný návštěvník dovolit.

Při širším ohledání místa činu zajistili kriminalisté na nedaleké křižovatce silnic s polní cestou trasologické stopy po pneumatikách. Znamenalo to, že na zdejším svahu, s dobrým výhledem na dění kolem čerpací stanice, stálo v uplynulých hodinách osobní vozidlo.

Smutné zprávy přicházely z nemocnice. Nejenže naděje na výslech těžce zraněného čerpadláře byly minimální, dokonce zhasly naděje na mužovo přežití. Střela zezadu do týla mu prošla mozkem a uvízla roztříštěná v hlavě, chirurgický zákrok vyšel naplano a nešťastník zemřel v sobotu 11. dubna krátce po 15. hodině, aniž od svého zranění nabyl vědomí.

Z výpovědí některých svědků vyplynulo, že zavražděný čerpadlář jakoby svůj tragický konec předvídal. Majiteli restaurace, kam chodil zkoušet štěstí na hracích automatech, řekl:

„Hraju pro zábavu, ne kvůli adrenalinu. Toho mám víc, než bych chtěl. Pořád se bojím, že mě na čerpačce zase někdo přepadne. V prodejně nejsou instalované kamery a až mě tam někdo odpráskne, nikdo nic nebude vědět, nikdo nic nezjistí.“ Jako by si chudák psal vlastní nekrolog… Co ale znamenají slova „zase někdo přepadne“ ?

pokračování příště

Viktorín Šulc