Na začátku října odjel sedmačtyřicetiletý Pardubák do Budislavi na chatu, kterou si opravuje. To ještě netušil, jaké překvapení mu připravila jeho přítelkyně a jeho bratr. Pětapadesátiletý muž s třiačtyřicetiletou ženou zrovna provozovali orální sex, když se rozlétly dveře. Zhrzený muž zůstal stát jak opřený, když viděl, čeho se jeho blízcí dopustili. Zatmělo se mu před očima, odešel do kůlny, kde popadl sekyru a se zbraní se vrátil do chaty. V amoku rozmlátil nábytek, televizi a další vybavení. Jeho ranám neunikl ani páreček užívající si romantické chvilky.

„Napadení se bránili kusy rozbitého nábytku a přikrývkou, přesto byli oba zraněni. Zatím co žena zůstala v chalupě, muž běžel volat o pomoc,“ popsala dění odehrávající se v rekreační chatě policejní mluvčí Lenka Vilímková.

V Bělé nad Svitavou v neděli havaroval traktor a zničil kus zahrady u domu.
OBRAZEM: Traktor v Bělé nevybral zatáčku a zničil zahradu rodinného domu

Napadené odvezli záchranáři do nemocnice, kde zůstali několik dní. Po ranách tupou stranou sekery skončili se zlomeninami, podlitinami a tržnými ranami. Žena musela podstoupit i operaci. Běsnící muž skončil v policejních poutech. „Žárlivého agresora jsme obvinili ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu pokusu, za který mu v případě prokázání viny u soudu hrozí trest odnětí svobody až na dvanáct let,“ dodala Vilímková.

Před soudem muž seděl jako hromádka neštěstí a nebyl schopen říct téměř ani slovo. „Obžalovaný je psychicky vyčerpán. Je velmi nervozní, protože si je vědom skutku, který se stal, proto takto reaguje,“ omlouval ho jeho obhájce.

Když muž načapal na své chatě u Litomyšle svého bratra v posteli se svou přítelkyní, vzal sekyru a vnitřek chaty rozmlátil. Zranil také dva hříšníky. Od soudu odešel s podmínkou.Když muž načapal na své chatě u Litomyšle svého bratra v posteli se svou přítelkyní, vzal sekyru a vnitřek chaty rozmlátil. Zranil také dva hříšníky. Od soudu odešel s podmínkou.Zdroj: PČR

Muž ale jak při výsleších u policie, tak před soudem přiznal svou vinu a několikrát zopakoval, že ho vše mrzí. „Vím, co jsem udělal, strašně toho lituju, měl jsem to řešit jiným způsobem, nechtěl jsem nikomu ublížit, bylo to zastrašení v afektu, pod vlivem alkoholu a psychického vypětí,“ uvedl instalatér z Pardubic.

Vinni se cítili i nevěrníci. „Poškozená ve výpovědi potvrdila, že měla s bratrem obžalovaného skutečně orální sex, viděla obžalovaného, jak máchal sekyrou, ale stoprocentně ví, že jí ani bratrovi nechtěl ublížit. Oba uznali, že jsou to oni, kteří měli největší podíl viny na celém případu a přijali omluvu obžalovaného,“ upozornil obhájce s tím, že trojice je stále v kontaktu, ale nikdo z nich se k události nechce vracet. „Bylo by možné to označit za tragédii srovnatelnou s tragédiemi shakespearovskými a rodinnými tragédiemi,“ zhodnotil soudce Roman Drahný a dodal: „Naštěstí si obžalovaný zachoval alespoň zbytky sebeovládání a zaútočil tupou stranou a nedošlo k daleko zásadnější tragédii.“

Adam skončil po operaci ve vigilním kómatu
Kauza Adámka: Zdravotní sestry za postižení chlapce vinu necítí

Přesto se jedná o trestný čin, který musel skončit před soudem. Už před začátkem jednání ale státní zástupce přišel s návrhem na dohodu o vině a trestu, kterou společně s obžalovaným a jeho obhájcem připravili. „Útok sekyrou byl poměrně brutální a není možné takové jednání nechat bez povšimnutí. Na druhou stranu je třeba zvážit pohnutku obžalovaného, která vedla k jeho obžalování. Velký podíl měl také požitý alkohol,“ řekl státní zástupce Milan Vacek, podle něhož je nařídit muži protialkoholní léčbu důležitější než ho poslat do vězení. Proto státní zástupce navrhnul tříletý trest, který bude podmíněně odložen na čtyřletou zkušební dobu a ambulantní léčbu.

„Alfou a omegou tohoto problému soud vidí konzumaci nadměrného množství alkoholu. V průběhu zkušební doby dává obžalovanému možnost prokázat, že se jednalo o vybočení a že do budoucna se podobné jednání jednat nebude,“ uzavřel soudce Drahný. Obě strany se vzdaly práva na odvolání. Muž také bude muset zaplatit necelých 40 tisíc korun pojišťovně za léčbu napadených osob.