Podle mluvčí královéhradeckého celního ředitelství Jitky Fajstavrové podezřelým je jedenadvacetiletý mladík z východních Čech, jehož celníci zastavili na komunikaci nedaleko obce Řídký u Litomyšle. V zapůjčené dodávce převážel cigarety značek Fluieras, Prefect, Focus Red, Classic Red s moldavskými tabákovými nálepkami. Dále bylo uvnitř zboží podezřelé z porušení práv k ochranným známkám Hannah Montana, Pokemon, Armani, Versace, Calvin Klein, Coco Chanel, Gucci.

„Nejen mezi těmito výrobky v nákladovém prostoru, ale také v kabině řidiče celníci našli čtyři startovací revolvery, 17 nábojů, 111 kusů DVD s různými tituly a lahvičku anabolik Testosterone Booster Diosgenin. Muž vypověděl, že anabolika našel, DVD si stáhl z internetu pro svoji potřebu a ostatní zboží nakoupil na tržnicích a ve vietnamských kamenných obchodech na různých místech v naší zemi a chystal se je prodávat na burzách,“ uvedla Fajstavrová.

Únik na spotřební dani v případě zajištěných 16 tisíc kusů cigaret, který teď budou po muži celníci vymáhat, byl vyčíslen téměř 45 tisíc korun a škoda způsobená majitelům ochranných známek pak byla odhadnuta na téměř 120 tisíc korun. Muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky a peněžitý trest.