Taktické cvičení složek připravuje Bezpečnostní rada Pardubického kraje. „Námětem je nehoda nákladního automobilu, který přepravuje na korbě sudy s chlorem. Ten se začne vsakovat do půdy, téci do kanalizace a rozptylovat se po okolí. Chceme procvičit zásah hasičů, zdravotníků, policie, orgánů krizového řízení a dalších složek. Prověříme tím i způsob varování obyvatelstva a jeho evakuaci,“ říká tajemník Bezpečnostní rady Pardubického kraje Aleš Boňatovský.

Starosta Chrudimě Jan Čechlovský se už jednání o taktickém cvičení složek zúčastnil. Tvrdí, že nejde o utajovanou akci, jež by mohla mezi lidmi vyvolat strach a paniku. „V tuto chvíli víme, že se simulovaná nehoda nákladního auta s chlorem uskuteční v září u Kauflandu. Jde o námětové cvičení, nepřipravuje se žádná přepadovka. Vzhledem k tomu, že se údajná havárie dotkne i dětí docházejících do Základní školy v ulici Dr. Malíka, chceme podrobně o této akci informovat veřejnost,“ ujišťuje Jan Čechlovský.

Bezpečnostní rada Pardubického kraje chystá ještě na letošní rok další námětové cvičení, tentokrát na téma velkých povodní.