Tuto verzi vyvrací policejní mluvčí Markéta Janovská, podle níž devětašedesátník přijel do města na kole, v Hamzově ulici sesedl, bavil se se svědky a následně zkolaboval. Tento případ do klasifikace dopravní nehody nespadá. Lidé muže na zemi okamžitě začali resuscitovat a přivolali záchranku.

Záchranáři přijeli bleskově. Necelých pět minut po oznámení události už byli na místě i skutečští strážníci, kteří s oživováním zdravotníkům začali pomáhat. Bohužel, muž zemřel.

„Městská policie Skuteč postupně doplňuje vybavení k záchraně života. V minulosti byl pořízen záchranářský batoh, který již v mnoha případech pomohl při poskytování první pomoci např. u drobných zranění, ale také u dopravních nehod, ke kterým strážníci dorazí často ještě před příjezdem záchranné služby či hasičů.

V dané problematice je včasná reakce na prvním místě, nicméně příslušné vybavení je také nedílnou součástí- proto budou, mimo jiné, strážníci MP Skuteč do budoucna usilovat o pořízení AED defibrilátoru, který může rapidně zvýšit šance na záchranu lidského života,“ uvádí skutečský strážník Tomáš Brokl.