Letní kino si za poslední roky získalo nejen obrovskou popularitu, ale vydobylo si rovněž své místo na Slunci. Prázdninová večerní zábava v Tyršových sadech k Pardubicím nyní patří stejně jako perník, Zelená brána či hokej.

S příští sezonou to však zatím nevypadá nijak růžově a vyznavači sledování filmů pod širým nebem zatím vůbec nevědí, jestli si svoji zábavu budou užívat také příští letní prázdniny. Provozovatel a jakýsi „duchovní otec” tohoto projektu Jan Motyčka je totiž již několik měsíců ve vazební věznici a podle našich informací to vypadá, že si tam ještě pěknou dobu pobude. Neubere-li se tedy vyšetřování jiným směrem.

Faktury a drogy

Známý pardubický podnikatel a též zastupitel prvního městského obvodu byl v létě v krajském městě zadržen policií z důvodu nejasných faktur v jeho firmě. Našemu Deníku se nyní podařilo do celé přísně utajované kauzy vnést trochu světla. „Podnikatel z Pardubic je stíhán pro trestný čin zkrácení daně. Do účetnictví firmy, jejíž je ředitelem, totiž zaúčtoval od roku 2006 fiktivní faktury za 3,75 milionů korun,” potvrdil našemu Deníku jeden z pražských policistů. Motyčkova firma je totiž vedena v Praze a z tohoto důvodu ho řeší pražská policie. Dostane-li se případ před soud, hrozí Motyčkovi až deset let odnětí svobody!

Zájem však o provozovatele populárního pardubického Letního kina mají i muži zákona v Pardubicích. Při domovní prohlídce totiž byly u Motyčky zajištěny pytlíky s drogou. Podle našich informací se zřejmě jednalo o pervitin. „Hrozí mu obvinění z trestného činu přechovávání drog. Toto je však ale stále v šetření. Zatím nebyly učiněny žádné závěry,” potvrdil Pardubickému deníku dobře informovaný zdroj.

Nicméně příznivci pardubického Letního kina ještě nemusí zoufat. Druhý z jeho provozovatelů Tomáš Drechsler totiž definitivní zrušení Letního kina pro příští sezonu nepotvrdil. „Zatím to spíš vypadá, že kino normálně bude,” řekl ve čtvrtek našemu Deníku.