Incident se odehrál na konci dubna v Hrochově Týnci. Tři muži se tam v podvečer dostali do konfliktu, který skončil fyzickým napadením. Třicetiletý Slovák Balog a jeho švagr Horváth zaútočili na dvaatřicetiletého M. G. První ho bil baseballovou pálkou, druhý pěstmi. Horváth oběť po chvíli nechal, Balog pokračoval a bil muže pálkou do hlavy, až ho srazil na zem, a když se poškozený pokusil vstát, kopl ho do obličeje. Přestal, teprve když M. G. zůstal bezvládně ležet.

Podle znalců muž utrpěl vážná zranění hlavy a smrti unikl jen díky lékařům.

Obžalovaní tvrdili, že několik hodin předtím M. G. ohrožoval na rodinné oslavě Horvátha a jeho malé dítě sekerou. Když se později potkali v Hrochově Týnci, kam s Horváthem přijel i jeho otec a Balog, báli se prý, že na ně zaútočí pivními lahvemi, které měl u sebe, proto si Balog na obranu vzal z auta pálku Horváthova mladšího bratra.

Konflikt u soudu vylíčili svědci a zdokumentoval kamerový záznam. Na základě toho senát došel k názoru, že incident nevyvolal M. G. „Nikdo ze svědků neuvedl, že by házel lahvemi, z jeho strany nebezpečí nehrozilo," uvedl předseda senátu.

Jeden ze svědků dokonce policii řekl, že M. G. tam „stál s nákupem jak idiot" a „nechal se bít". Svědek se mu prý snažil pomoci, ale poté co ránu pálkou dostal on i jeho pes, zvolil raději ústup.

Obhájkyně se snažila, aby soud překvalifikoval skutek z pokusu o vraždu na ublížení na zdraví. Na to ale soud nepřistoupil a předseda senátu zdůraznil, že Balog mířil pálkou hlavně na mužovu hlavu a musel vědět, že ho může usmrtit.

Obžalovanému přitížilo, že skutek spáchal v době, kdy byl podmínečně propuštěn z vězení, Horváthovi zase to, že se výtržnictví dopustil už víckrát. Balog se proti rozsudku odvolal, Horváth a žalobce si ponechali lhůtu.

M. G. se ze zranění zotavil, k výpovědi u soudu byl předveden z věznice.