Podle našich informací jde o dvacetiletého recidivistu z Ostravy, který se podobných deliktů dopustil v minulosti i ve svém bydlišti. V Chrudimi byl zaměstnán u některé z firem v průmyslové zóně v areálu bývalé Transporty.

Uvedený výtečník napadl včera zezadu kolem 11. hodiny ženu, jež venčila mezi Chrudimí a Slatiňany svého psa. I ona projevila odvahu a útočníka zahnala křikem o pomoc. Navíc ho jako první dokázala policistům věrně popsat. Měl na sobě pestrou mikinu, podle které ho kriminálka po chvíli v daném místě dopadla.

V doběpáteční uzávěrky ještě nebylo zřejmé, zda mu bylo sděleno obvinění pro nějaký trestný čin. Násilník má podle všeho na svědomí také úterní přepadení 26letý ženy v chrudimském sídlišti U Stadionu ve 21.45 hodin, když odemykala domovní dveře. Uchopil ji zezadu a povalil na zem. Nedala se však a muže křikem zahnala. Další útok se stal ve středu.

Vpátek 27. července zadrženého 20letého recidivistu zOstravy nyní chrudimská kriminálka prověřuje ztoho, zda se dopustil přepadení dvou žen vChrudimi vúterý 24. července a ve středu 25. července. Vúterý ve 21.45 hodin měl vsídlišti U Stadionu uchopit zezadu 26letou ženu, když odemykala vchodové dveře domu. Žena upadla na kolena. Začala přitom volat o pomoc tak silně, že se útočník zalekl a zmísta uprchl. Ve středu v11.15 hodin došlo vChrudimi kdalšímu přepadení opět 26leté ženy, a to mezi Pardubickou ulicí a areálem firmy Marlo, a to zcela stejným způsobem. Ženě znovu pomohlo hlasité volání o pomoc.

Vpátek 27. července došlo kposlednímu přepadení ženy na cestě mezi Chrudimí a Slatiňany, kde kolem 11. hodiny dopoledne venčila svého psa. Dokázala útočníka natolik věrně popsat, že už nedalo kriminalistům velkou práci ho po chvíli zadržet. Nyní je zadržen až do dalšího opatření vbudově Okresního ředitelství Policie ČR vChrudim.