Zpitý muž se postavil k otevřenému oknu budovy ČD a sápal se jím dovnitř. Když výpravčí okno zavřela, chtěl je rozbít. Strážník na obchůzce tomu sice stačil včas zabránit a chlapíka odstrčit, opilcova agresivita tím ale jen vzrostla a muž strážníka napadl. Tomu se za pomoci hmatů a chvatů podařilo rváče zpacifikovat až s asistencí rychle přivolaného dalšího člena hlídky.

Agresor pak skončil neslavně na zemi a s rukama v poutech. Poté už šlo všechno ráz na ráz: Převoz muže na Policii ČR k provedení dechové zkoušky (s výsledkem 2,75 promile), zdravotní prohlídka v nemocnici a cesta na královéhradeckou záchytku. Až tam mohla být muži sejmuta pouta.

Incident bude mít dohru u přestupkové komise města. Ta rozhodne též o tom, kdo uhradí strážníkovo triko. Je ale pravidlem, že pachatel hradí škodu na výstroji pouze tehdy, když se na jejím zničení aktivně podílel. Když například strážník upadne při jeho pronásledování, prodřené kalhoty jdou na účet města.

Konflikty s opilci a násilníky už strážníkům zevšedněly. Stejně jako uhýbání před sveřepými řidiči aut nedbajících pokynů k zastavení. Ne pokaždé ale strážníky ohrožují lidé. Třeba pro jednoho skutečského strážníka představovala největší nebezpečí vystresovaná kráva, která utekla majiteli z Předhradí a došla až na skutečské náměstí. Zvíře si to pak ve zmatku mezi auty a chodci namířilo přímo na muže zákona, jenž na poslední chvíli tak tak uskočil zpět do auta. „S lidmi jsme se taky párkrát poprali. Ale vždy jsme vyhráli," dodal s úsměvem skutečský velitel Jiří Stuna.