Jeho úsměv a slušnost už obalamutily mnoho důvěřivců. Jak ale vyplývá z internetové diskuze, podvodník začíná být ke svým „chlebodárcům“ hrubý. „Jakmile jsem vytáhla peněženku, rázem mi z ní vytáhl dvoustovku. Ani jsem se nezmohla na protest, přece jen je to velký chlap, bála jsem se, aby mi něco neudělal,“ uvedla jedna z žen, která se stala obětí podvodníka.

V diskuzi se svěřuje se svým zážitkem muž podepsaný monogramem D.K. „Pan Lupoměský také mě požádal o částku na benzin, působil věrohodně, tak jsem mu ji půjčil. Druhý den jsem viděl toho samého člověka žebrat znovu před Tescem . Oslovil jsem ho, že mi dluží peníze, a žádal jsem jejich okamžité vrácení. Přestože jsem držel psa, tento člověk mě fyzicky napadl, dal mi ránu do oka. Zavolal jsem policii, která má pomáhat a chránit. Přijela odvezla nás na služebnu, sepsala protokol a pustila. Asi za 14 dní mi přišel dopis z magistrátu, že se bude konat správní řízení. Úřednice si to předávají jak horký brambor, nevědí co s tím. Tak to odložily a pan Lupoměský může dál okrádat lidi a ještě je mlátit a zcela legálně. Došel jsem tedy k názoru, že již nepomáhám ani Bílé pastelce, ani dětem bez domova, vůbec nikomu, protože si dnes člověk není jistý zda to není jen podvod. Bohužel,“ netají zklamání autor příspěvku, který si chce s „doktorem“ vše vyřídit ručně.

Diskutující pod přezdívkou MIM našel způsob, jak se muže v kšiltovce žadonícího o peníze zbavit. „Je smutné, že si vybírá slabé jedince, ženy, důchodce. Jelikož ho znám, při spatření jsem ho vždy oslovil sám s tím, že mě došel benzín a že potřebuji peníze. Čuměl jak vejr a ještě jsem mu přidal i políček. Mazal pryč, až se za ním prášilo. Nebojte se ho. Když dáte najevo, že se nebojíte, ucítí to a uteče. Je sice vysoký, ale mozeček v hlavě má malý (viz jeho nesvéprávnost). Jedině tak se ho zbavíme, “ radí MIM.