Případů domácího násilí přibývá. Potvrzují to dva případy z minulých dnů.

První oznámila na policii uplynulou sobotu sedmatřicetiletá žena ze Zaječic na Chrudimsku. „Ve večerních hodinách napadl podezřelý muž svoji manželku. Nejprve ji slovně urážel a vyhrožoval a poté i fyzicky napadl. K jeho agresi přispěl pravděpodobně i alkohol. Policisté u muže na místě zjistili 3,16 promile alkoholu v dechu. Podezřelý ještě tu noc strávil na záchytce,“ uvedl chrudimský mluvčí Policie ČR Jiří Tesař.

Druhý den policisté muže vykázali na deset dnů ze společného obydlí. „Vzhledem k tomu, že poškozená uvedla, že ji manžel slovně i fyzicky napadá po celou dobu manželství, je věc nadále prošetřována pro podezření z trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí,“ dodal Tesař. Podle něho se policisté na Chrudimsku od začátku roku zabývají čtyřmi případy týrání osoby žijící ve společném obydlí. Sobotní případ je již pátý.

Policejní komisař nedávno v Trutnově obvinil dvaadvacetiletého muže z Trutnovska. Mladík měl nejméně od roku 2007 týrat svou matku, hrubě ji urážet a vyhrožovat jí fyzickou újmou. Navíc měl při svých záchvatech vzteku poškozovat zařízení bytu a jeho vybavení.

Mladíkovo nepřijatelné chování vyvrcholilo 25. července letošního roku, kdy fyzicky napadl svou matku a způsobil jí zranění na hlavě. Po lékařském ošetření napadená žena celou záležitost oznámila trutnovské policii.

„S ohledem na předcházející útoky policisté usoudili, že by ‚synáček‘ mohl nebezpečný útok opakovat. Z těchto důvodů muži zákona vykázali agresivního jedince ze společného obydlí,“ řekl k případu mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

Policejní komisař mladého muže z uvedeného protiprávního jednání obvinil a podal okresnímu státnímu zástupci návrh na jeho vzetí do vazby. Avšak soudce okresního soudu na základě písemného slibu daného obviněným vazbu neuvalil a propustil jej na svobodu.

V úterý 3. srpna úpičtí policisté zjistili, že „výtečník“ slib, který dal soudci, porušil a pokusil se opětovně vniknout do společného obydlí. Následovalo tudíž obvinění ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Mladík opětovně stanul před soudcem, jemuž už zřejmě došla trpělivost a na agresora uvalil vazbu.