Vraždu ženy z Lanškrouna v úterý oznámili policisté. „Od počátku bylo zřejmé, že na smrti nalezené mrtvé ženy měla účast jiná osoba,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská. V souvislosti s vraždou prý již policisté zadrželi podezřelého 65letého muže. „V současné době s ním probíhají úkony trestního řízení,“ dodala Janovská s tím, že více informací prozatím policie nebude poskytovat.

Ilustrační foto.
Policisté vyšetřují vraždu 66leté ženy ve Vysokém Mýtě. Podezřelého zadrželi

V minulém týdnu došlo k vraždě 66leté ženy z Vysokého Mýta. Policisté na konci týdne potvrdili, že vraždil syn zavražděné. Ten po brutálním útoku na matku obrátil nůž proti sobě, s pobodaným břichem se pak sám šel udat na policii. Cestou se však ještě stavil pro plechovku piva.

Pachatel vraždy v péči zdravotníků
Vražda z Mýta rozpletena: Zabil matku, pobodal se, koupil si pivo a šel se udat

Šestašedesátiletou ženu ze sídliště ve Vysokém Mýtě minulý týden ve středu zavraždil po dlouhodobých neshodách její 37letý syn. Zasadil jí mnohočetné rány nožem, který nakonec obrátil proti sobě. S pobodaným břichem se pak šel udat na policii, a to dokonce s vražednou zbraní, kterou s sebou přinesl v batohu. Zdravotní stav muže se rychle zhoršoval, byl proto převezen do Pardubické nemocnice, kde byl operován. Už ve čtvrtek se však jeho stav výrazně zlepšil, což umožnilo jednání o vazbě přímo v nemocnici. V pátek byl po rozhodnutí soudu eskortován do vazební věznice v Hradci Králové.