„Krajská výjezdová skupina ve spolupráci se svitavskými kriminalisty pracuje na případu úmrtí dvou osob,“ potvrdila tisková mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

Policisté našli devětašedesátiletou ženu a sedmdesátiletého muže bez známek života. „Pro upřesnění času a příčiny úmrtí nařídili kriminalisté soudní pitvu. Dokud nebudou policisté znát výsledky pitvy, nebudeme poskytovat další informace,“ dodala Anna Štegnerová.

Hasiči otevřeli dům v pátek 20. listopadu po čtvrté hodině odpolední na žádost policistů. Ty zřejmě upozornili všímaví sousedé s tím, žestarší muž a žena neotevírají, ani nevycházejí ven.

Lidé z domu se čtyřmi byty své sousedy příliš dobře neznali. Ani na zvonku neměli jmenovku. „Přistěhovali se sem teprve letos v létě. Vlastně jsem je vůbec neznala,“ řekla sousedka z přízemí. „Ani nevím, co se stalo. Zaznamenala jsem jenom, že se v domě pohybovali policisté, ale více opravdu nevím,“ sdělila starší žena. Podobně reagovala také další žena ze sousedství. „Občas jsem vídávala paní, jak jde nakoupit. Naposledy jsem ji zahlédla před několika dny,“ dodala obyvatelka sousedního domu.

Policisté nepotvrdili, ani nevyvrátili, zda případ mrtvé dvojice ze Svitav vyšetřují jako násilný trestný čin.