„Případ jsme dostali oznámený po osmnácté hodině," potvrdil mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.
Dvouletá holčička, která si na hřišti hrála pod dohledem staršího dítěte, se zalíbila jedné z žen, které přišly na hřiště. Důvodem ale nebyla roztomilost, nýbrž zlaté náušnice, které mělo děvčátko v uších.
„Dvaadvacetiletá žena snědé pleti se nejprve neúspěšně pokoušela přemluvit třináctiletého chlapce, aby dívence náušnice sebral on, s tím, že za to dostane cigarety. Ten to ale odmítl," uvedl zdroj obeznámený s případem.

Dvaadvacetiletá žena se proto rozhodla zmocnit náušnic sama. Její přítelkyně odvedla na chvíli pozornost staršího děvčete, které mělo malou hlídat. Romka pak dvouletou holčičku vzala sbírat kytičky u hřiště.
„Přitom jí z uší sundala vyhlédnuté náušnice. Holčička si toho samozřejmě byla vědoma a začala plakat, že chce náušnice zpět. Zlodějka se to proto pokusila zamaskovat tím, že jí dala vlastní nějaké plastové šmejdy. Ani tahle výměna ale nezabránila tomu, že se na celou věc vzápětí přišlo," uvedl dále svědek.
Na místo pak přijeli policisté, kteří se podezřelou ženou začali zabývat.

„Nejdříve zapírala a snažila se vinu svalit na jiné osoby. Nakonec ale musela s pravdou ven," dodal svědek.
„Žena se poté ke krádeži přiznala a odcizené náušnice, které měla stále u sebe, policistům vydala. Ti je vzápětí vrátili majitelce. V této chvíli je pachatelka podezřelá z trestného činu krádeže, za který jí hrozí trest až dva roky vězení," uzavřel  Jozef Bocán.