Obžalovaný Vavrinec K. podle obžaloby státního zastupitelství ohrozil loni 18. dubna v 9.50 hodin při projíždění Rubešovou ulicí v Chrudimi řidičku kamionu s návěsem z Kolína. Donutil jí k náhlé změně jízdy a brzdění, jinak by došlo ke kolizi s vozidlem Škoda Felicia, které Vavrinec K. řídil.

Třiatřicetiletý spolujezdec řidičky kamionu na to zareagoval tím, že v křižovatce ulic Topolská a Požárníků vyskočil z auta a slovně i fyzicky zabránil obžalovanému pokračovat v jízdě. Obžalovaný v této situaci vytáhl lovecký nůž a poranil muže z Kolína třemi bodnutími a jednou řeznou ranou.

Konflikt mezi nimi pokračoval poté na silnici, kde Vavrinec K. bodl velkou intenzitou svého soka do pravé bederní krajiny, což mělo za následek rozsáhlé krvácení a velké množství krevních sraženin. Muž ztratil asi dva litry krve.

Nebýt toho, že kolem náhodně projížděla sanita, zraněný muž by s největší pravděpodobností zemřel. Následovala jeho urgentní operace v celkové anestezii, která trvala hodinu a 46 minut.

Muž byl potom hospitalizován na chirurgickém oddělení chrudimské nemocnice až do 3. května a je dosud v pracovní neschopnosti.