"Přijali jsme oznámení v podobě poptávané zakázky u grafického designéra se snahou získat falešné dokumenty. Podle e-mailové adresy je žadatelem neznámý muž co tvrdil, že dokumenty lékařů potřebuje pro natáčení filmu dotýkajícího se lékařského prostředí. Přestože e-mailová adresa byla letmo připodobněna filmovým ateliérům, tak bylo mladému grafikovi podezřelé hlavně to, že skuteční filmaři by o takovou zakázku nežádali, protože by si s požadovanými vizitkami, průkazy lékařů a starou lékařskou dokumentací hravě poradili ve svých řadách sami," uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

A podotkla, že každý grafik samozřejmě ví, co může a nemůže vytvořit. "Proto se s podivnou zakázkou, která ho profesně neoslovila, dostavil na policii."

Výkaly z fekálu se rozlily po celé obci
Ne, to nebyl aprílový žert. Chroustovice zaplavily výkaly z převráceného fekálu

Není podle ní vyloučené, že oznamovatel není jediný grafik, na kterého se někdo ve snaze získat lékařský diplom (součást e-mailové přílohy označené jako vzor) obrátil.

"Proto je na místě připomenout, že zhotovení jakýchkoliv úředních dokumentů je v rozporu se zákonem a pokud někdo vytvoří lékařské diplomy či zfalšuje a pozmění úřední listiny, jedná se o trestný čin, kde je už v 1. odstavci ohrožen trestní sazbou až 3 léty vězení," dodala Maturová.