K obdobnému případu, který se stal před několika dny v Přelouči a o kterém jsme v deníku informovali, došlo ve čtvrtek odpoledne na pardubickém sídlišti Dukla. Dosud neznámý pachatel přišel kolem půl třetí odpoledne na zdejší poštu, dostal se přes přepážku a než stačila obsluha zareagovat vzal peníze a utekl. Podle našich informací se jednalo o desítky tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn a celý případ bude zřejmě kvalifikován pouze jako trestný čin krádeže, kde je výrazně nižší sazba než za loupež. Pachateli jistě nahrává také to, že Dukla není monitorována kamerovým systémem.

Policie nyní pátrá po pachateli, který podle popisu pracovnic pošty měl oblečenu světlou mikinu, šedé kalhoty, kšiltovku a sportovní boty. Maskován byl v obličeji černou látkou. Mělo se jednat o muže kolem třiceti let, atletické postavy. Při činu však nepoužil hrozbu střelnou nebo jinou zbraní, ani násilí.

"Policie proto jeho čin kvalifikuje zatím jako krádež, za kterou pachateli hrozí až tři roky vězení," uvedla Markéta Janovská, tisková mluvčí pardubické policie.

Po pachateli teď intenzivně pátrá. Velmi vážně také prověřuje možné souvislosti s nedávnými přepadeními peněžních ústavů ve Chvaleticích a v Přelouči.

S pistolí v ruce si přišel pro peníze také lupič na poštu v Klášterci nad Orlicí. K loupeži došlo v pondělí tento týden. Pachatele v tomto případě už ovšem policie dopadla.

Jan Šafář, Jiří Sejkora