V sobotu před půl druhou v noci si jeden občan telefonicky stěžoval, že za mlýnem je slyšet velmi hlasitá hudba, i když hudební program již měl být od půlnoci ukončen. Na místo proto vyrazila hlídka strážníků, která šetřením zjistila, že krátce před jejím příjezdem odtud odjela dodávka, ze které byla slyšet hlasitá hudba. Tou dobou tedy již byl u Janderova klid.

Oznámení se však uvedené noci ještě opakovalo a strážníci tak zasahovali podruhé. Při druhém oznámení již byla na místě nalezena skupinka mladých lidí, původně účastníků festivalu Yanderov, kteří zde měli puštěnou hlasitou hudbu. Ve věci bylo jednáno s mužem z Pardubic, který po domluvě hudbu vypnul.

"Šlo zřejmě o nějakou partičku technařů, se kterou jako pořadatelé festivalu Yanderov nemáme nic společného a která vyhrávala mimo náš areál na druhé straně řeky u mlýna za mostem. Naši vlastní festivalovou produkci jsme ukončili ve stanoveném čase, tedy krátce před půlnocí," říká Jan Axmann z pořádající organizace Šance pro Tebe.

"Trochu mě trápí, že ačkoliv my se snažíme celou dobu komunikovat s lidmi, kterým by noční hudba mohla vadit a snažíme se přesně dodržovat dohodnutá pravidla, někdo jiný nám tuto snahu kazí. Lidé v okolí totiž nemohou vědět, že janderovský festival je v tom tentokrát nevinně. Prostě se jen řekne, že se tu zase hrálo až do rána a nám i festivalu to zbytečně poškozuje pověst," doplňuje Axmann.