Čtyřicetiletý muž z Prachovic nejprve slovně a poté i fyzicky napadl svoji sedmatřicetiletou ženu. Potom kladivem rozbil u jejího vozu Renault čelní sklo, sklo u předních a zadních pravých dveří a oba přední světlomety. V agresivním jednání se mu žena snažila zabránit. Muž ji však fyzicky napadl. Chytil ji za vlasy a několikrát udeřil pěstí do hlavy, čímž jí způsobil v obličeji zranění.

„Vzhledem k tomu, že podezřelý byl ve zjevně podnapilém stavu, padal na zem a byla důvodná obava, že bude ve svém protiprávním jednání i nadále pokračovat, byl policejní hlídkou zajištěn. Tomuto se však bránil a používal vulgární výrazy. Policistům nezbylo nic jiného než muži přiložit služební pouta,“ popisuje incident tiskový mluvčí chrudimského odboru policie Jiří Tesař.

Muži zákona vyzvali agresora k orientační dechové zkoušce na alkohol, kterou však odmítl. Následně byl převezen do nemocnice v Chrudimi a odtud jeho „cesta“ vedla na Protialkoholní záchytnou stanici v Pardubicích. Zde provedl ošetřující personál u muže dechovou zkoušku pomocí přístroje Dräger s výsledkem 2,25 promile.

„U poškozeného automobilu vyčíslila žena škodu na 11.500 Kč,“ dodal Jiří Tesař.