Během služební cesty na Holicko jejich pozornost upoutalo protijedoucí vozidlo Škoda Favorit s přívěsným vozíkem, na kterém byly naloženy nerezové předměty. Věděli přitom, že vozidlo užívá zrovna ten muž, za kterým míří a nemohou jej delší dobu vypátrat. Policisté tak služební auto otočili a škodovku i její osádku u obce Platenice zkontrolovali.

Za volantem byl skutečně hledaný sedmadvacetiletý muž z Holicka a mužům zákona tak ušetřil část cesty. Ve vozidle se nacházel i dvaatřicetiletý muž z Pardubic. Následovalo prověření nákladu a zjištění, že na přívěsném vozíku jsou naloženy dva nerezové varné kotle i s výrobními štítky. Muži nebyli schopni vysvětlit, jak ke kotlům přišli.

Proto byli přivolání kolegové z Obvodního oddělení Holice, kteří zajistili převzetí kotlů. Dále se snažili zjistit, zda v jejich služebním území nedošlo k odcizení těchto předmětů, což se nepotvrdilo. Příhoda ale pokračovala.

Když se policisté vraceli do Chrasti, tak se zastavili v jednom místním areálu, kde často docházelo ke krádežím kovových předmětů. Zde s překvapením zjistili, že tu došlo k vloupání do skladu, z něhož byly odcizeny dva nerezové varné kotle v hodnotě šedesáti tisíc korun.

Policisté tak zřejmě oběma mužům sdělí podezření ze spáchání přečinu krádeže spáchané vloupáním. V případě prokázání viny mohou u soudu očekávat až pětiletý trest.

(lm)