Bylo do nich zapojeno přes třicet policistů, kteří zkontrolovali deset restauračních zařízení.

Zaměřili se především na bary, kde probíhaly diskotéky.

Během celé akce zkontrolovali policisté kolem sto padesáti osob, z nichž šest (pět mladíků a jedna dívka) mladších osmnácti let bylo pod vlivem alkoholu.

Nejvyšší hodnota byla naměřena sedmnáctiletému mladíkovi z Hlinska, který nadýchal 2,61 promile alkoholu v dechu. U šestnáctileté slečny naměřili policisté 1,30 promile.

Své opilé děti si rodiče vyzvedli vždy na služebně. Pouze v jednom případě, kdy se nepodařilo zákonné zástupce vyrozumět, doprovodili policisté patnáctiletého mladíka až domů, kde byl rodičům předán.

(jt)

Hlídky odhalily desítky opilých mladistvých

Východní Čechy – Desítky případů dětí a mladistvých, kteří bez okolků popíjeli alkohol odhalily kontroly, které se uskutečnily o uplynulém víkendu na východě Čech. Ani jediný z kontrolovaných okresů nezůstal s čistým štítem. Obsluhy barů a restaurací si s věkem svých návštěvníků příliš hlavu nelámou.
Co jim hrozí a má to vůbec smysl? Jaký je postup v případě podnapilých dětí? Mohou na nerozvážnost doplatit i rodiče? Dočtete se ve středečním vydání Deníku (8. prosince) spolu s radami psychologa, jak se v takovém případě jako rodič zachovat.
(red)