Během nepřetržitého provozu se tu jen za první měsíc svého působení dvoučlenné hlídky musely vypořádat s celou řadou přestupků.

Pětkrát již například strážníci řešili znečišťování veřejného prostranství, dvakrát registrovali založení černé skládky a zaznamenali také dva případy poškozování majetku.

Tím ale výčet zdaleka nekončí: hlídkám například neunikla ani krádež kanalizačního poklopu, po které byl zloděj velmi rychle odhalen. Ve dvou případech se navíc místní obyvatelé provinili černým odběrem elektřiny a zaznamenán byl rovněž případ bydlícího nepřihlášeného občana.

Čtvrti pod chrudimským nádražím se ale v dubnu nevyhýbalo ani hrubé násilí, vždyť městská policie zde musela celkem pětkrát řešit i případy ublížení na zdraví!

Dobré ohlasy

Jen na pokutách vybrali v dubnu strážníci z nové služebny v blokovém řízení celkem 29 800 korun.

„Po jednom kalendářním měsíci je na hodnocení brzy. Už nyní lze ale konstatovat, že ohlasy většiny obyvatel v uvedené lokalitě i návštěvníků této části města na zavedení služebny městské policie jsou velmi pozitivní,“ doplňuje řeč čísel tisková mluvčí chrudimského městského úřadu Sylva Drašnarová.