Osmadvacetiletý Stanislav Ch. z Hlinska měl podle obžaloby chrudimského státního zastupitelství vloni 11. září řídit z Hlinska do Chrudimi osobní vůz Peugeot 405 hlinecké majitelky a v Chrudimi v Malecké ulici s ním narazit do zaparkovaného vozidla Opel Kadett a poškodit jeho zadní část. Z místa dopravní nehody poté ujel.

Policie ČR vzápětí zjistila nejen jeho totožnost, ale i další přitěžující okolnosti, jako například, že nevlastní řidičský průkaz a že má rozsudkem Okresního soudu v Chrudimi z loňského ledna vysloven roční zákaz řízení všech motorových vozidel. Byl proto obviněn hned ze dvou trestných činů. Stanislav Ch. navíc může hovořit o štěstí, neboť svědkyně zmíněné nehody uvedla, že byl podnapilý a při vystoupení z auta vrávoral.

To se mu však nepodařilo dodatečně prokázat. Soudu i tak stačila k vyřčení verdiktu pestrá minulost obžalovaného, který byl už třináctkrát soudně trestán, z toho dvakrát za maření výkonu úředního rozhodnutí, jako v tomto případě. Vyměřil mu roční pobyt v přísnějším vězení s ostrahou a tříletý zákaz řízení. Stanislav Ch. se může ještě proti rozsudku odvolat.