Václav L. z Běstviny měl podle obžaloby chrudimského státního zastupitelství letos 9. dubna kolem 13. hodiny v Heřmanově Městci přehlédnout jako řidič osobního vozidla Volkswagen Golf v křižovatce při odbočování vlevo od Čáslavi v protisměru přijíždějící motocykl značky Honda, který do něj v důsledku toho bočně narazil. Motorkář přitom utrpěl zlomeninu dolní části pažní kosti s posunem a poraněním vřetenního nervu, rozsáhlé hluboké tržné zhmožděné rány na vniřní straně levé dolní končetiny, otřes mozku, vykloubení palce levé ruky, zlomeninu druhé záprstní kůstky levé ruky, jakož i zhmoždění hrudníku. Z těchto zranění se potom léčil několik měsíců. Václav L. se tím měl dopustit trestného činu ublížení na zdraví.

Soud při svém rozhodování vzal také v úvahu, že spoluviníkem popsané nehody byl i zraněný motorkář, jemuž byla naměřena v Heřmanově Městci rychlost 65 kilometrů v hodině. To však nezbavuje viny obžalovaného z ublížení na zdraví. Přesto soud v jeho případě zvolil mírnější trest, a to odnětí svobody na osm měsíců s podmíněným odkladem na dva roky. Zároveň mu na 18 měsíců zakázal řídit veškerá motorová vozidla.

Rozsudek dosud nenabyl právní moci. Státní zástupce sním sice souhlasil a vzdal se práva na odvolání, avšak Václav L. si ponechal ještě lhůtu na možné odvolání.