Neznámý pachatel v jedné obuvi v centru Pardubic využil před Vánoci okamžik nepozornosti prodavačů. Nejspíš má dobrý vkus a touhu po kvalitě. Terčem jeho zájmu se staly boty v hodnotě 4.750 korun. Ty pronesl přes pokladnu bez zaplacení. "Celý případ je evidován jako přestupek proti majetku, za což neznámému pachateli v případě jeho dopadení hrozí pokuta až 15.000 korun," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Klára Kováčová.

Svérázný způsob zásobování také zvolil další pacahtel. Na linku 158 zavolal hned po příchodu ke králíkárně její majitel. Zmizelo mu 9 "ušáků". "Policisté z Obvodního oddělení Pardubice 2 přijeli na místo, kde ihned zahájili šetření. Na místo přivolali i psovoda se svým čtyřnohým parťákem. Toho ale stopy ve sněhu příliš daleko nezavedly," řekla Kováčová.

V tento čas se většina lidí připravuje na vánoční svátky a s nimi spojenou štědrovečerní večeři. Někdo si ji nedokáže představit bez kapra, v jiných rodinách připravují vepřové řízky, ostatní si potrpí na vinné klobásy. A co neznámý pachatel? Ten možná dá přednost řízkům z králíka. Celá událost je v šetření jako přestupek proti majetku. Neznámému pachatele v případě jeho dopadení hrozí až patnáctitisícová pokuta.

"V letošním roce do dnešního dne naši policisté zaevidovali okolo šestnácti obdobných krádeží. Muži zákona svým usilovným a intenzivním pátráním jich čtrnáct objasnili. Těch se měl dopustit jeden muž, který několika majitelům způsobil škodu v celkové výši přesahující 30.000 korun," uvedla policejní mluvčí.