Ve čtvrtek 20. října přijali policisté na linku 158 oznámení na řidiče motocyklu, který měl projíždět obcí Prachovice vysokou rychlostí. Na místo vyjela posádka z oddělení hlídkové služby z Chrudimi, která chtěla za použití výstražných světel motorkáře zastavit. Ten ale nedbal pokynu, provedl úhybný manévr, při kterém najel na chodník a začal ujíždět.

"Hlídka řidiče pronásledovala Tovární ulicí, na rozcestí Prachovice-lom pak odbočil směrem na Vápenný Podol. Pronásledování pokračovalo po lesní cestě zhruba 500 metrů. Honičku ukončila havárie motocyklu. Při projetí pravotočivé zatáčky řidič pravděpodobně nezvládl řízení a nakonec se vzdal," uvedla mluvčí krajského ředitelství policie Andrea Muzikantová.

Lustrací bylo potvrzeno, že 38letý řidič nevlastní řidičské oprávnění k řízení motorových vozidel. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, které se odmítl podrobit. Následně odmítl i provedení drogového testu.

Zdroj: Youtube

"Případ šetří kolegové z obvodního oddělení v Heřmanově Městci. Řidič motocyklu je podezřelý hned z několika přestupků – neuposlechnutí výzvy úřední osoby, řízení vozidla bez řidičského oprávnění a odmítnutí dechové zkoušky a drogového testu. Hrozí mu ve správním řízení sankce 25 až 50 tisíc korun, dodala Muzikantová.

Místo zastavení zrychlil

Ale to není vše, k dramatické policejní honičce i v pátek 21. října. Policisté z oddělení hlídkové služby v Chrudimi chtěli zastavit a zkontrolovat osobní vozidlo zn. VW Passat. Když však použili na služebním vozidle znamení k zastavení, řidič místo toho, aby zastavil, začal zrychlovat a před policisty ujíždět. Jel v protisměru a rychleji, než by měl. Po přibližně dvou kilometrech nakonec před policejním vozidlem zastavil a vystoupil z auta s rukama nad hlavou.

Zdroj: Youtube

"Následnou lustrací kolegové zjistili, že osmadvacetiletý řidič měl důvod k ujíždění. Do prosince 2023 má totiž vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel. Dechovou zkoušku i test na drogy řidič dobrovolně podstoupil a výsledky byly v obou případech negativní," řekla mluvčí policejního ředitelství Pardubického kraje Dita Holečková. Dodala, že muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.