Policisté, kteří dorazili na místo, jí však zabránili. K fyzickému napadení nedošlo. Co se tam vlastně odehrálo? Třiadvacetiletý mladík napadal velmi vulgárními výrazy čtyřiatřicetiletého muže. Z jeho úst údajně zazněla i mimo jiné věta: „Zmrde, rozbiju ti hubu". Na první pohled bylo policistům jasné, že podezřelý mladík má „vypito". Dechová zkouška to jen potvrdila, nadýchal 2,23 promile alkoholu. Po lékařském vyšetření putoval opilec za našeho doprovodu na záchytku.

Celou událostí se bude nyní zabývat místně příslušný správní orgán s podezřením ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Trest za takovéto chování může být pokuta až 20.000 korun společně se zákazem pobytu.

Až několik tisíc pokuty

V neděli kolem jednadvacáté hodiny vyjížděli policisté z Hlinska k muži, který se povaloval na komunikaci v obci Kladno.

Hned po příjezdu na místo, bylo hlídce jasné, že se jedná o opilce. Osmačtyřicetiletý muž si na místní komunikaci ustlal. Ležel ve znečištěném oděvu a v silně podnapilém stavu. Při dechové zkoušce kolega naměřil 3,03 promile alkoholu. Vzhledem k nevhodnému způsobu nocování, které budilo veřejné pohoršení a z obav o zdraví opilce nezbylo nic jiného, než nocležníka dopravit nejprve na lékařské vyšetření a poté na záchytku.

Pobyt na záchytce není zrovna levnou záležitostí. Když k tomu připočteme i možnou pokutu, kterou může udělit za uvedené chování místně příslušný správní orgán (až pět tisíc korun), může si osmačtyřicetiletý muž připravit i několik tisícovek. A za to už by bylo nějaké kvantum alkoholu. Jen to chce vědět, kdy přestat a umět se dopravit do postele.