V první jednací síni se představí Jan Škoda obžalovaný z několika desítek případů znásilnění nezletilé dívenky.

V další místnosti předstoupí před senát Martin Bohuněk a Karel Taube, kteří měli zorganizovat falešný únos. Muži zašli tak daleko, že roli uneseného sehrál sám Taube.

„Po předchozí vzájemné dohodě učiněné v prosinci 2011 a spočívající v tom, že za odměnu ve výši jednoho a půl milionu korun, která měla být vyplacena obžalovaným Taubem, provede spolu s dalšími osobami fingovaný únos Karla Taube a poškozeného A. B.  tak, aby ze zorganizování únosu byla obviněna bývalá jednatelka uvedené společnosti," píše se v obžalobě.

Spolu s dalšími, zřejmě rusky mluvícími muži plán únosu opravdu uvedli loni 27. ledna v Litomyšli v život.

Vrcholem týdne bude na hradeckém krajském soudu monstrproces se sedmdesátiletou Marií Panskou, která si před půl rokem vyslechla třicetiletý trest odnětí svobody.

Vraždící babička, která má na kontě ubití seniorky k smrti a pokus o vraždu, se do krajské metropole vrátí ve středu poté, co její advokát u Vrchního soudu předložil nové důkazy. Čin chce „uhrát" na nepříčetnost vražedkyně.

„V ranních hodinách 3. srpna 2011 v domě s pečovatelskou službou v okrese Havlíčkův Brod fyzicky napadla po předchozím uvážení, v úmyslu usmrtit, poškozenou a to nejprve opakovanými, velmi silnými údery pěstí ruky, kterými způsobila poškozené rozsáhlá poranění obličeje, následně nejméně třemi údery o velké až enormní intenzitě vázou," popisuje čin obžaloba.

Den nato si svou premiéru odbude Michal Novák, který je obžalovaný z úvěrového podvodu.

Věrní návštěvníci krajského soudu

- V pondělí pokračuje také proces se čtyřlístkem mužů ve složení Jaroslav Svoboda, Libor Šimon, Richard Musil a Dušan Šeděnka obžalovaných z výroby a distribuce pervitinu, který začal už na sklonku loňského roku.

- Ještě o několik měsíců déle se táhne kauza Vladimíry Pravečkové, Vladimíra Kravky a Zdenky Wenzelové. Trojice, která měla způsobit škodu téměř 19 milionů korun, si dopřeje další návštěvy soudu v úterý a ve středu.