Mladí ukrytí ve tmě ale nejsou žádní kriminálníci, jen se tu baví, takže se tu prozatím vagabunda za krkem nikdo z chodců nedočkal.

Malé smetiště?

„Podobné je to i v jiných místech po Chrudimi, která pravidelně kontrolujeme. Například v parku Střelnice, v Michalském parku nebo třeba v Městském parku. Mládež taková místa vyhledává, ale nic špatného se v nich obvykle neděje. Je to ale problém kvůli nepořádku, který tu po nich zůstává," říká vrchní strážník chrudimské městské policie Josef Kudrnka.

Stížnost na poničenou zeleň i na poházené papírky a nápojové uzávěry zaznamenala také chrudimská radnice. „Nevypadá to moc reprezentativně, přitom se tam každý rád vyhřívá. Osobně bych keře úplně odstranila a dala tam něco co nebude růst do výšky anebo nebude dělat křoví. Člověk má i večer strach," píše jedna z Chrudimaček.

Nestíhají uklízet

Kateřina Jánská ze správy městské zeleně vysvětluje: „Snažíme se místo v rámci využití veřejné služby pravidelně uklízet. Takových míst je po Chrudimi ale víc, takže nejsme schopni pokrýt každou návštěvu. Jednou ročně tu provádíme řez keřů, vyřezání náletů a úpravu okolních porostů. Druhy Cotoneastru tam byly vysazeny právě proto, že jsou nízké a efekt vytvářejí svým převisem přes zídku. Všechny vyšší keře již byly ze záhonů odstraněny."

Na základě čtvrteční redakční kontroly Deníku lze říci, že pravidelný úklid je na místě vidět. Dojem kazilo jen několik pytlů s vyřezanými větvemi připravenými k odvozu, nepotěšila ani igelitka zaklíněná v přilehlém křoví, stejně jako množství víček od lahví v záhonech.