"Ve čtvrtek si měli v dopoledních hodinách naplánovat, že z novinového stánku na Chrudimsku odcizí cigarety, tyto si následně rozdělí a vykouří. Přistoupili k stánku s tím, že chtějí zakoupit kartón cigaret. Prodavačce se věk chlapců nezdál, a proto je požádala o předložení občanských průkazů. Jeden z mladíků si začal sundávat batoh, takže se domnívala, že opravdu hledá legitimaci. Kartón cigaret položila na pult, ale stále jej držela v ruce. V tomto okamžiku jí mladík vytrhl z rukou celý kartón a společně s druhým se dal na útěk," řekl mluvčí chrudimské policie Luikáš Maier.

O tom, že přísloví „Ve správnou dobu, na správném místě“ může být pravdivé, se přesvědčil chrudimský kriminalista.

Ten totiž přesně v okamžiku, kdy se oba mladíci dali na útěk, projížděl okolo civilním služebním vozidlem a prapodivně se chovající dvojice upoutala jeho pozornost.

Ihned zastavil a na prchající mladíky několikrát zavolal, aby zastavili, ale nesetkal se s úspěchem. Proto se za dvojicí „běžců“ vydal a za okamžik schvácené mladíky dostihl.

Oba chlapci se k svému předem naplánovanému činu kriminalistovi doznali. Policisté je následně obvinili ze spáchání provinění krádeže spáchané ve spolupachatelství, jak dodal mluvčí.