Poškozený muž si hotovost ve výši 19 tisíc korun uložil do náprsní kapsy zimní bundy, odkud mu byla zcizena. „Policisté šetřili celou událost přímo na místě a pojali podezření, že se krádeže mohl dopustit 29letý muž z Chrudimi, který se v uvedené době v restauraci nacházel,“ popisuje činnost policistů jejich tisková mluvčí Věra Hamáčková.

Chování muže bylo policistům podezřelé. Útratu v restauraci za něho platil známý, poté ale ve dvou blízkých non stop barech nadále popíjel a navíc zde hrál výherní automaty, přičemž platil tisícikorunovými bankovkami.

Podezřelý byl zastižen v místě bydliště a byl vyzván, aby podal na služebně policie vysvětlení. S tím podezřelý souhlasil, a na Obvodním oddělení PČR Chrudim se strážcům zákona k činu doznal. Policisté mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež.

„Profesionální práce policistů obvodního oddělení na místě činu se vyplatila. Krádež peněz byla ještě téže noci objasněna,“ shrnula případ policejní mluvčí Věra Hamáčková.

(spa, ham)